Marmara Gazeteciler Federasyonu

MGF’DE SARILARLI DÖNEMİ

Marmara bölgesinde örgütlü en üst basın meslek kuruluşu olan Marmara Gazeteciler Federasyonu’nun genel başkanlık görevini, yönetim kurulunun oy birliği ile aldığı kararla Edirne Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Sarılarlı üstlendi.

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 15. Başkanlar Kurulu buluşması kapsamında Marmara Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu toplantısı yapıldı.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ile Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı, Çorlu (Tekirdağ) Gazeteciler Derneği Başkanı Levent Silistre, Edirne Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Sarılarlı, İnternet Gazetecileri ve Blog Yazarları Derneği Başkanı Sinan Tunç, Sakarya Gazeteciler Birliği Başkan Vekili Müjdat Çetin ve Yalova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ayhan Polat’ın katılımıyla gerçekleşen yönetim kurulu toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü.

Toplantıdan sonra yapılan açıklamada Marmara Gazeteciler Federasyonu’nun genel başkanlık görevini, yönetim kurulunun oy birliği ile aldığı kararla Edirne Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Sarılarlı’nın üstlendiği bildirildi.

Genel Başkanlık görevini devralan Edirne Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Sarılarlı, medyanın zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Bu zor dönemde basın kuruluşlarımızın ve bu kuruluşlarda fedakârca görev yapan meslektaşlarımızın haklarının korunması ve sorunlarının çözüm bulması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

MGF'DE YENİ DÖNEM (1)

Marmara Gazeteciler Federasyonu şu üyelerden oluşuyor;

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (Başkan Ramazan Demir)

Bilecik Gazeteciler Cemiyeti (Başkan Mehmet Ergun)

Bursa Gazeteciler Cemiyeti (Başkan M. Nuri Kolaylı)

Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti (Başkan Hafize Akıncı)

Çorlu (Tekirdağ) Gazeteciler Derneği (Başkan Levent Silistre)

Edirne Gazeteciler Cemiyeti (Başkan Derya Sarılarlı)

İnternet Gazetecileri ve Blog Yazarları Derneği (Başkan Sinan Tunç)

Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti (Başkan Cengiz Uçar)

Sakarya Gazeteciler Birliği (Başkan Zeki Aydıntepe)

Yalova Gazeteciler Cemiyeti (Başkan Ayhan Polat)