Marmara Gazeteciler Federasyonu

Marmara Gazeteciler Federasyonu kuruldu

Marmara Gazeteciler Federasyonu’nun Birinci Olağan Genel Kurul Toplantısı Bursa’da yapıldı ve Genel Başkanlığa Nuri Kolaylı oybirliği ile seçildi.

Basın Kültür Sarayı’nda gerçekleşen genel kurula, federasyona üye 8 derneğin başkan ve delegeleri katıldı.

Genel Kurulun açılışında konuşan Marmara Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Türk basını için yeni bir dönemin başladığı söyledi.

Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Yalova gazeteciler cemiyetleri ile İnternet Gazeteciliği Derneği’nin katılımıyla kurulan Marmara Gazeteciler Federasyonun, önümüzdeki dönemde örgütlenme çalışmalarını sürdürerek bölgedeki bütün basın meslek kuruluşlarına ulaşmasını hedeflediklerini söyleyen Kolaylı,  Türkiye Gazeteciler Platformu’na üye yaklaşık 65 gazeteciler cemiyeti tarafından Türk basınında yeniden yapılanmanın başlatıldığını ifade etti. Kolaylı şunları söyledi:

“Amacımız 7 bölgede gazeteciler federasyonları kurarak, federasyonlarımızı Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu çatısı altında bir araya getirmektir. Bu hedef doğrultusunda Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Akdeniz gazeteciler federasyonlarının kuruluşunu tamamladık. Güneydoğu ve Ege gazeteciler federasyonlarımız da bir ay içinde kuruluş çalışmalarını tamamlamış olacak. Genel kurulumuzun mesleki dayanışmada yeni bir dönemi başlatmasından büyük memnunluk duyuyorum” dedi.

Daha sonra seçimlere geçildi ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlığına Nuri Kolaylı oybirliği ile seçildi.

Marmara Gazeteciler Federasyonu kurulları şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu: Derya Sarılarlı (Genel Başkan Vekili), Ayhan Polat (Genel Başkan Yardımcısı), Burak Gezen (Genel Başkan Yardımcısı), Mehmet Ergün (Genel Sekreter), Emrah Ayyıldız (Genel Sekreter Yardımcısı), Cengiz Uçar (Genel Sayman).

Denetim Kurulu: Mehmet Özgür (Başkan), Hakan Işıkkent, Yılmaz Uzun.

Yüksel İstişare Kurulu: Sinan Tunç (Başkan), Zeki Öcal, Murat Savaş, Nadir Alp, Gürkan Düzenli.

Onur Kurulu: Mehmet Cantözün (Başkan), Bülent Ayan, İhsan Bölük.

mgf