Marmara Gazeteciler Federasyonu

MGF 1. BAŞKANLAR KONSEYİ TOPLANTISI

mgf kırklareli toplantısı (1)

Marmara Gazeteciler Federasyonu’nun ilk Başkanlar Konseyi Toplantısı,  geniş katılımlı bir etkinlikle 2013 yılı Kasım ayı sonunda Kırklareli’nde yapıldı.

Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Selim Tiran ve Edirne Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Sarılarlı’nın hoşgeldiniz konuşmasının ardından toplantının açılışında konuşan Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun örgütlenme çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.  Nuri Kolaylı,  “Konfederasyonlaşma sürecimiz büyük bir katılımla gerçekleşiyor. Medyada, Türk basınında yeni bir örgütlenme ve dayanışma dönemi başlamanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.
Daha sonra, kuruluş çalışmalarını tamamlayan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Turgut Özdemir,  Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Şevket Karahan, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Selci,  bölgelerindeki faaliyetler hakkında bilgi verdiler. Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Muhabirleri Derneği Başkanı Kenan Macit de, Kurucu Genel Başkanlığını yürüttüğü İhtisas Dernekleri Federasyonundaki yapılanmayı anlattı.
Kırklareli’nde gerçekleştirilen Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi toplantısında Çorlu Gazeteciler Derneği’nin üyeliği de oy birliği ile kabul edildi. Marmara Gazeteciler Federasyonuna ve dolayısıyla kuruluş çalışmaları tamamlanma aşamasına gelen Gazeteciler Konfederasyonuna üye olan Çorlu Gazeteciler Derneği, konfederasyon bünyesine katılan ilk ve tek ilçe derneği olma unvanını taşıyor.

Çorlu Gazeteciler Derneği Başkanı Levent Silistre, “2006 mgf kırklareli toplantısı (3)yılındamgf kırklareli toplantısı (2) kurulan Çorlu Gazeteciler Derneği, bölgemizde hep ilklerin öncüsü oldu. Marmara Gazeteciler Federasyonuna üyeliğimizin oy birliği ile kabul edilmesi bizleri son derece memnun etti” diye konuştu.